Мережа АЗК «ОККО» провела для своїх працівників тренінг з економ-драйвінгу – стилю економного водіння. Під час навчань досвідчені спортсмени-автомобілісти поділилися секретами, як можна проїхати більшу відстань на меншій кількості пального. Практичні заняття довели, що використовуючи ці поради, реально заощадити до 10-20% пального. Надалі «ОККО» планує проводити тренінги з економного водіння й для своїх клієнтів.
Як пояснили учасникам тренінгу інструктори, на розхід пального найбільше впливають три чинники – технічний стан автомобіля, манера водіння і підбір пального. «Незадіяний резерв є у кожного авто, треба тільки навчитися його використовувати», - наголосив автоексперт Андрій Сидоренко, автор національного рекорду з економного водіння. Торік він подолав відстань між Львовом і Києвом на повнопривідному Subaru Forester, витрачаючи лише 5,3 літра пального на 100 км шляху. Проте, за словами Андрія Сидоренка, головна мета прихильників економ-драйвінгу – не встановлювати рекорди на дорогах, а їздити ефективно і безпечно.
«Економлячи пальне, ми зберігаємо автомобіль, заощаджуємо гроші й охороняємо те, що довкола нас – екологію. Останнє особливо важливо для наших дітей», - додає співавтор вищезгаданого рекорду, майстер спорту України з автоспорту Геннадій Мазепа. Він переконаний, що уже через тиждень-два регулярного вправляння економне водіння може увійти в звичку будь-якого відповідального автомобіліста.
Нижче подаємо кілька практичних рекомендацій економ-драйвінгу від Андрія Сидоренка, Геннадія Мазепи та їхніх колег.
- Постійно пильнуйте за підкачкою коліс. Якщо тиск у колесах різний, це збільшує тертя, а отже й розхід пального. До речі, на багатьох АЗК «ОККО» можна безкоштовно перевірити тиск і підкачати колеса.
- Розганятися до виходу на оптимальні обороти потрібно достатньо активно, наскільки дозволяє характер руху і стан дорожнього покриття. Адже саме під час розгону витрати пального найвищі.
- Не варто «стрибати» на трасі з ряду в ряд. Виберіть собі оптимальну смугу і дотримуйтеся середньої швидкості потоку. Якщо ж потрібно виконати обгін, намагайтеся робити це рівномірно і плавно.
- Не економте на якості пального. По-перше, низькосортне пальне характеризується високими перевитратами. По-друге, можна зазнати ще істотніших збитків, якщо воно пошкодить паливну систему.
- Старайтеся прогнозувати розвиток ситуації на дорозі, щоб уникнути зайвих гальмувань, перемикань передач тощо. Такий прийом особливо корисний, якщо ви регулярно їздите за одним і тим же маршрутом.