Депозитарні розписки "Азовсталі" і "Дніпроенерго" включені в лістинг Франкфуртської фондової біржі
22.02.2006

Депозитарні розписки "Азовсталі" і "Дніпроенерго" включені в лістинг Франкфуртської фондової біржі

Депозитарні розписки "Азовсталі" і "Дніпроенерго" 21 лютого були включені в лістинг Франкфуртської фондової біржі (Deutsche Boerse). Про це повідомили УФС в прес-службі інвестиційної компанії Concorde Capital з посиланням на контент-менеджера по ринкам, що розвиваються, компанії RG Securities AG Катерину Шумську.

Concorde Capital виступила посередником в переговорах з цими компаніями, а також при підготовці документів для внесення їх в лістинг біржі.

22 лютого розпочалася торгівля депозитарними розписками "Азовсталі" і "Дніпроенерго". За інформацією маркет-мейкерів Франкфуртської біржі, попит на ці папери вже з'являється, однак поки вони не мають котирувань. Як уточнила К. Шумська, котирування по цим компаніям з'являться в найближчі дні.

За словами представника RG Securities AG, минулого тижня Франкфуртська фондова біржа розіслала інформацію для своїх учасників, згідно з якою змінилися правила внесення в лістинг українських компаній. Зокрема, за інформацією К. Шумської, ці правила значно спростилися. "На якомусь етапі український ринок навіть може бути визнаний Deutsche Boerse, оператором Франкфуртської біржі, регульованим. У такому випадку це сильно полегшить лістинг українських компаній на біржі у Франкфурті. Поки ж лістинг можливо робити тільки для депозитарних розписок українських компаній", - зазначила вона.

Тепер для цього не потрібно навіть згода самих компаній. Крім того, Франкфуртська біржа не вимагає більше надання спеціального звіту по компанії, досить фінансової звітності.

За інформацією RG Securities AG, півтора роки тому ними були подані заявки на внесення до лістингу Франкфуртської фондової біржі 10 українських компаній. Зокрема, "Укрнафти", "Укртелекому", "Центренерго", "Запоріжсталі", Полтавського ГЗК, "Харцизького трубного заводу", Орджонікідзевського і Марганецького ГЗК, "Нижньодніпровського трубного заводу", "Західенерго", "Дніпроенерго", "Стиролу" , "Азовсталі". Однак в лістинг біржі були включені акції тільки чотирьох компаній "Укрнафти", "Укртелекому", "Центренерго" і "Запоріжсталі". Пізніше за підтримки Concorde Capital лістинг на біржі отримали "Концерн Галнафтогаз" і банк "Форум".

"Включення в лістинг найбільшого торгового майданчика в Європі - Deutsche Boerse - принесе українським компаніям впізнаваність в Європі, це слугуватиме своєрідним промоушином, оскільки торгова система XETRA об'єднує практично всі торгові системи Європи. Крім того, можна очікувати, що покращиться ліквідність самих компаній. Тому що одна справа, коли акції компанії торгуються на внутрішньому ринку, де все-таки попит обмежений певними рамками, і зовсім інша - торгівля на такому майданчику як Франкфурт. Можна очікувати, що попит на ці папери буде рости в силу інтересу інвесторів до українського ринку, який розвивається, для якого компанія RG Securities AG створює маркетингову програму в німецько-мовних країнах. Збільшення попиту принесе компаніям зростання ринкової капіталізації. До того ж лістинг на такому майданчику як Франкфурт допоможе компаніям в майбутньому отримати кредитні рейтинги", - вважає К. Шумська.

Як відомо, 6 грудня 2005 р. депозитарні розписки "Галнафтогазу" були включені в лістинг електронної системи торгів XETRA Франкфуртської фондової біржі.

Для довідки. RG Securities AG спеціалізується на торгівлі цінними паперами на Франкфуртській фондовій біржі. Компанія перша стала займатися українським ринком в Німеччині і домоглася включення депозитарних розписок українських компаній до лістингу Франкфуртської Біржі, оператором якої є компанія Deutsche Boerse.

Інвестиційна компанія Concorde Capital (Київ) створена в листопаді 2004 р. За підсумками 2005 р. компанія зайняла другу позицію в рейтингу найбільш активних торговців акціями в ПФТС. У 2005 р. Concorde Capital здійснив п'ять угод по приватному розміщенню акцій українських емітентів серед іноземних інвесторів. Зокрема, за цей період компанія розмістила 5% акцій "АвтоКрАЗу" ($ 4,5 млн.), 7,5% акцій "ДніпроАзот" ($7,3 млн.), 12% акцій "Концерну "Галнафтогаз" ($ 17,5 млн.), 10% акцій банку "Форум" ($ 20 млн.), 9,9% акцій "банку Грузії" ($ 4,5 млн.).

Поділитись