«Дорогою змін» - сьомий звіт зі сталого розвитку мережі «ОККО»
12.10.2015

«Дорогою змін» - сьомий звіт зі сталого розвитку мережі «ОККО»

«Концерн Галнафтогаз» (мережа АЗК «ОККО») оприлюднив на корпоративному сайті звіт зі сталого розвитку за 2014 рік під назвою «Дорогою змін», а 15 жовтня презентуватиме його експертним середовищам і громадським активістам у рамках Sustainability-Марафону в Києві. Компанія уже сьомий рік поспіль звітує перед суспільством про свої соціальні ініціативи.

У 2014 році значна частина соціальних проектів компанії була спрямована на підтримку заходів безпеки. Мережа «ОККО» подбала про більшу захищеність клієнтів і персоналу на АЗК, реалізувала спільно з ЄБРР соціальний проект «Благаю, живи! Безпека на дорозі», організувала придбання медичних засобів для лікарів і постраждалих на Сході, посилила екологічну й техногенну безпеку на своїх об’єктах.

Серед усіх суспільних ініціатив «ОККО» у 2014 році проект ««Благаю, живи! Безпека на дорозі» став наймасштабнішим. Уперше в Україні він реалізований на засадах соціального партнерства між Європейським банком реконструкції та розвитку й приватним бізнесом. У рамках проекту було проведено тренінги для школярів та працівників АЗК «ОККО» в населених пунктах, розташованих на трасі «Київ-Одеса», у яких взяло участь понад 2000 дітей і понад 300 дорослих. Активаціями у медіа й соціальних мережах на тему безпеки дорожнього руху було охоплено приблизно 160 тисяч осіб. Детальніше про проект – тут.

У зв’язку зі складною ситуацією в державі у 2014 році компанія посилила охорону об’єктів мережі, затвердила алгоритм дій в таких позаштатних ситуаціях, як евакуація, повідомлення про замінування, напад чи загроза нападу на АЗК тощо і провела відповідні тренінги. Головне правило - усі дії працівників у таких випадках мають бути спрямовані на мінімізацію наслідків загрози для життя і здоров’я клієнтів і персоналу.

Серед інших істотних досягнень «ОККО» за 2014 рік – відкриття мережі з 35 зарядок для електрокарів. Вони розташовані в 11 областях України й покривають усі основні траси. Зараз мережа здійснює до 100 зарядок електромобілів щомісяця.

У 2014 році компанії вдалося скоротити обсяг викидів парникових газів, зменшити споживання електроенергії й пального. Натомість зросли обсяги збору макулатури по компанії – майже на 10 тонн; майже 5 тонн пакувального паперу пройшло кілька циклів використання. У 2014 році на АЗК «ОККО» зібрала понад 1000 кілограмів використаного пластику. Перші спеціальні контейнери для збору ПЕТ-тари з’явилися на території автозаправних комплексів у Закарпатті, зараз вони є вже й Запорізькій та Івано-Франківській областях.

А з 2015 році в «Концерні Галнафтогаз» розпочав роботу Комітет соціальної відповідальності бізнесу, до складу якого увійшли топ-менеджери компанії. Цей експертний орган працює над створенням стратегії сталого розвитку компанії, а також регулярно розглядає, до яких соціально важливих проектів ми приєднуємося і які суспільні ініціативи підтримуємо. «Тепер наші рішення стають більш системними й колегіальними, а наша залученість зможе дати ще більше користі суспільству, - вважає президент «Концерну Галнафтогаз» Віталій Антонов. – Клієнти і працівники - це ті представники українського суспільства, які постійно перебувають в центрі уваги й опіки компанії, а отже турбота про суспільство є нашим пріоритетом навіть у найскладніші часи».

Поділитись