Власники "Галнафтогазу" здійснили останнє приватне розміщення акцій концерну перед IPO на Лондонській фондовій біржі. Минулого тижня інвестиційна компанія "Конкорд Капітал" завершила приватне розміщення 5% акцій концерну "Галнафтогаз" серед іноземних інвесторів. Про це повідомив генеральний директор "Конкорд Капітал" Ігор Мазепа. За його словами, покупцями цінних паперів виступили три європейські та одна американська компанія.
Сторгувалися за $9,5 млн.
Інформацію про цю операцію підтвердили і в "Універсальній інвестиційній групі" (УІГ), в яку входить "Галнафтогаз". Як зазначив виконавчий директор УІГ і член наглядової ради концерну Василь Даниляк, це було останнє приватне розміщення акцій "Галнафтогазу" перед проведенням публічного розміщення (IPO), яке заплановане на 2007 рік.
"Галнафтогаз" і раніше здійснював приватне розміщення акцій. Так, в 2005 році іноземні інвестори придбали 12% його акцій. Тоді основний власник концерну - зареєстрована в Ліхтенштейні компанія F.I.E.H.
Establishment - заробив $17,5 млн.
На цей раз акції "Галнафтогазу" вдалося продати дорожче на 30%. Як повідомили в "Конкорд Капітал", середня ціна угоди склала $5,94 за одну депозитарну розписку, яка дорівнює 500 акціям. Вартість же 5% -ного пакету досягла $ 9,5 млн. "З урахуванням нової кількості акцій в free float (у вільному обігу) і ціни, зафіксованої в ході здійсненого розміщення, ринкова капіталізація" Галнафтогазу "тепер становить $ 190 млн.", - стверджують аналітики "Конкорд Капітал".
Але інші учасники ринку вважають, що реальна вартість компанії набагато нижче. "За нашими оцінками, ціна 5% акцій" Галнафтогазу "становить близько $ 6,6 млн.", - говорить аналітик інвестиційної компанії "Трійка Діалог Україна" Руслана Дейкун. Більш того, інвестори могли заощадити більше $1 млн. - саме стільки становить традиційний дисконт (15-20%) при приватному розміщенні, так як коло потенційних покупців, як правило, відоме заздалегідь.
ІРО або PR?
За інформацією "Конкорд Капітал", в подальшому "Галнафтогаз" планує здійснити IPO 25% акцій і, таким чином, збільшити ринкову капіталізацію до $250-300 млн. "Ми очікуємо, що публічне розміщення стане істотним каталізатором зростання вартості концерну", - говорить Мазепа. Як очікується, IPO буде проходити на альтернативному інвестиційному майданчику (секція AIM) Лондонської фондової біржі.
У УІГ вже активно готуються до майбутнього виходу концерну "на Лондон". "Зараз ми ведемо переговори з потенційними учасниками ІРО - радниками, юристами. У наших планах - провести закритий тендер, в ході якого відібрати консультантів. Потім буде визначено початок підготовки публічного розміщення", - говорить Даниляк.
Разом з тим багато учасників ринку досить скептично ставляться до намірів концерну здійснити IPO. "Галнафтогаз" - порівняно невелика компанія, тому ажіотаж навколо можливого IPO малоймовірний", - вважає начальник відділу по роботі з портфельними інвесторами інвестиційної компанії "АРТ Капітал" Віталій Шушковський. За його словами, де-факто це буде не публічне, а, як раніше, приватне розміщення акцій.
"У цьому випадку основні інвестори відомі заздалегідь, - підкреслює він. - Подібний захід, крім рекламного ефекту, серйозно полегшить новим міноритарним акціонерам завдання виходу з придбаних активів". Іншими словами, ті, хто вже купив акції "Галнафтогазу" в ході приватного розміщення, зможуть їх продати з певним прибутком.
Втім, на думку деяких аналітиків, концерн може дійсно здійснити класичне публічне розміщення. Так, Дейкун вважає, що шанси "Галнафтогазу" провести успішне IPO в 2007 році багато в чому залежать від його здатності збільшити власну мережу АЗС і забезпечити її стабільним постачанням нафтопродуктів.