Підсумки рітейл-форуму «Лояльний споживач: де у нього кнопка?»
29.06.2005

Підсумки рітейл-форуму «Лояльний споживач: де у нього кнопка?»

21-22 червня в Києві відбувся перший міжнародний рітейл-форум «Лояльний споживач: де у нього кнопка?», організований консалтинговою компанією «Роздріб UA», журналом «Новий маркетинг» і директ-маркетинговою компанією «Мета». Інформаційним Інтернет-партнером заходу виступила українська редакція Retail.ru.

Форум зібрав учасників з усієї України. Понад 100 осіб, які представляють роздрібні і сервісні компанії з різних сфер діяльності, приїхали обговорити сучасні інструменти досягнення лояльності споживачів. Протягом двох днів були розглянуті найрізноманітніші аспекти створення програм лояльності, проте залишилося ще багато незачеплених тем для наступного року.

«Я радий, що побував на форумі в Києві, це дійсно цікава подія. Тут більш активна аудиторія і розглядаються більш практичні теми, ніж на аналогічних заходах в Москві», - повідомив Леонід Лаврентьєв, генеральний директор російської «НКТ» і один із співавторів популярної книги «Ефективні програми лояльності». За його словами, Україна повинна шукати нові інструменти створення лояльності і не рівнятися на західний ринок, оскільки західні автори - як європейські, так і американські - пропонують концепції, орієнтовані на ринки, які стагнують, і якими, по суті, є ринки Європи або Америки.

«Вже не викликає сумнівів, що власні або мультибрендові програми роботи зі споживачем незабаром стануть невід'ємним атрибутом динамічного розвитку бізнесу будь-якого рівня і формату. Дуже приємно опинитися в колі колег, спілкування з якими народжує креативні ідеї, в атмосфері щирої зацікавленості, яка збуджує бажання ці ідеї реалізовувати», - додала Тетяна Тихомирова, керуючий партнер «Клубу друзів Тедді» (дитяча роздрібна мережа «Тедді »).

За словами Олега Лозового, генерального директора московського рекламного агентства BTL Full Service, що спеціалізується на створенні коаліційних програм лояльності в роздробі, в Росії в даний час впровадження подібних програм, скоріше, є примхою власників бізнесу, ніж необхідністю. Однак ринки розвиваються стрімко, і вже найближчим часом конкуренція буде настільки високою, що впровадження програм лояльності стане неминучим розвитком будь-якого бізнесу, який хоче вийти на якісно новий рівень.

Як зазначив Мартін Костяк, business solution manager польської компанії Comarch S. A., в Україні сьогодні є величезні можливості для створення програм лояльності, і перш за все кобрендингових - «банк - емітент карток і компанія - власник програми». Подібні програми дуже поширені в Польщі і довели там свою ефективність.

А що ж пошуки заповітної кнопки, яка робить споживача лояльним до компанії? На круглому столі в кінці форуму менеджер програм лояльності концерну «Галнафтогаз» Лілія Шевчук сказала: «У старому радянському фільмі «Електронік» теж шукали кнопку, і там були чудові слова про людяність. Не потрібно забувати, що споживач - це, перш за все, людина, і тому універсального інструменту, який допомагає зробити його лояльним до компанії, не існує». Якою би механікою утримання покупців не користувалася компанія, потрібно пам'ятати про створення позитивних емоцій. Тільки задоволений споживач буде добровільним промоутером компанії.

Поділитись