Переглядаючи свій сезонний гардероб, не поспішайте викидати старий, але якійсний одяг або взуття. Закиньте їх у багажник авто і завезіть по дорозі на один із автозаправних комплексів ОККО, де встановлено спеціальний контейнер для збору вживаних речей. Мережа АЗК ОККО передасть їх малозабезпеченим і ваші речі ще не один рік прослужать людям.
Сьогодні в мережі ОККО нараховується вже 18 таких контейнерів в 6 містах України — Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові та Вінниці. Їхня кількість постійно зростає, як і об’єми допомоги. За 5 років діяльності програми зібрано вже більше 250 тонн одягу та взуття, з них майже 140 тонн за минулий рік. Вивезенням речей з контейнерів, їхнім сортуванням та розподіленням займаються 7 волонтерських організацій, з якими співпрацює ОККО. Ключова умова — все зібране повинно передаватися людям абсолютно безкоштовно.
По підрахункам волонтерів, вже декілька тисяч людей скористалися речима, зібраними на АЗК ОККО. Основними отримувачами допомоги є безпритульні, сироти, люди з обмеженими можливостями, підопічні інтернатів та геріатричних установ, переселенці та жителі населених пунктів поблизу лінії розмежування на Донбасі.
Весною 2018 року дана ініціатива компанії була визнана переможцем ІХ Національного конкурсу КСВ-кейсів «Бізнес, який змінює країну» в номінації «Зменшення нерівності в країні і за її межами». Цінність проекту в тому, що він не тільки дозволяє матеріально підтримувати людей, що опинилися в складних життєвих обставинах, а й привертає увагу багатьох тисяч українців-клієнтів мережі ОККО до проблеми.
«Збір використаних речей на заправках є прикладом ефективної співпраці відповідального бізнесу, волонтерських організацій та небайдужих українців, чиї спільні зусилля допомагають полегшити життя багатьом малозабезпеченим, — зазначає Назар Купибіда, директор «Концерну Галнафтогаз» (мережа АЗК ОККО)».
Першим із партнерів ОККО в програмі зі збору речей для малозабезпечених, ще з 2014 р і до сьогодні, є львівська громадська організація «Емаус-Оселя», основним вектором діяльності якої є облаштування проживання, побуту і вирішення проблем зайнятості бездомних. Все починалося з того, що співробітники ОККО приносили в центральний офіс у Львові свої використані речі і передавали представникам «Оселі». З цієї волонтерської ініціативи і народилася ідея налагодити такий збір системно по всій Україні. Зараз, окрім «Емаус-Оселі», в цьому ж проекті з ОККО співпрацюють такі громадські організації, як «Карітас-Київ» (Київ), «Україна без кордонів» (Київ), «Добрий самаритянин» (Одеса), «Допомагаємо» (Дніпро), «Карітас-Україна» (Харків), «Український волонтерський рух» (Вінниця).
У виготовлення і утримання контейнерів мережа ОККО вклала вже близько 200 тис. грн, але зупинятися на досягнутому не має наміру, оскільки актуальність проекту залишається високою. Про це свідчить і той факт, що останнім часом ще кілька компаній в Україні, як локальних, так і національних, як, наприклад, Le Boutique, встановили подібні контейнери на своїх об'єктах. Що ж, чим більше буде таких точок, тим зручніше кожному з нас взяти участь у добрій справі, внести свій особистий вклад у подолання бідності в країні, просто поділитися частинкою свого добробуту і співчуття.