Мережа «ОККО» нарощує об'єми роздільного збору побутових відходів на АЗК
15.10.2010

Мережа «ОККО» нарощує об'єми роздільного збору побутових відходів на АЗК

Розширюючи екологічну програму «Go green!», на початку липня цього року Компанія придбала контейнери для роздільного збору макулатури та поліетилену на 5-ти АЗК «ОККО» у Львові.

За результатами трьох місяців на 5-ти львівських АЗК «ОККО» зібрано та передано на вторинну переробку близько 500 кг макулатури та понад 300 кг поліетилену. Здебільшого це упаковка продукції, яка надходить у магазини при АЗК і яка раніше потрапляла у загальний смітник. У Компанії прийнято рішення надалі розвивати цей напрям роботи та поступово обладнувати АЗК додатковими контейнерами для роздільного сортування відходів.

Нагадаємо, що «Концерн Галнафтогаз» розпочав впровадження принципів «зеленого офісу»* у листопаді 2008 року. За цей час програму було поширено на усі філії Компанії та мережу АЗК «ОККО». З 2009 року на 6-ти столичних АЗК «ОККО» ведеться роздільний збір сміття. На вторинну переробку працівники цих АЗК здають папір/картон, пластик (поліетилен, ПЕТ-пляшки), скло та метал.

Загалом за два роки дії проекту, в Компанії зібрано близько 35 тонн макулатури та 1,5 тонни поліетилену. У грошовому еквіваленті це орієнтовно 32 000 грн (кошти за вторсировину + зекономлені кошти на вивозі сміття).

Компанія активно пропагує концепцію «зеленого офісу» та ділиться своїм досвідом у цьому напрямку. У грудні 2009 року кейс про впровадження програми «зелений офіс» в «Концерні Галнафтогаз» переміг у Першому всеукраїнському конкурсі бізнес-кейсів з Корпоративної соціальної відповідальності, в номінації «Захист навколишнього середовища».

*Програма «зелений офіс» орієнтована на зменшення об’ємів споживання ресурсів (електроенергія, вода), збільшення частки відходів, що згодом повторно переробляються, виховання у співробітників Компанії екологічно свідомої та відповідальної поведінки.

За офіційними підрахунками, якщо вдруге переробити тонну паперу, можна заощадити 17 дорослих дерев, 26 тисяч літрів води, три кубометри плодоносної землі, 240 літрів пального, 4000 кіловат-годин електроенергії. А для вторинної переробки паперу потрібно майже в два рази менше енергії, ніж для її первинного виробництва з дерева, при цьому шкідливі викиди зменшуються більш, ніж на 70%.

Поділитись