Мережа «ОККО» обладнала 34 своїх АЗС, розташованих на найжвавіших автошляхах України, пристроями для зарядки електромобілів. Тепер власники екологічно чистих транспортних засобів можуть сміливо залишати межі міст і подорожувати по країні. Причому, заряджати свої електромобілі на «ОККО» вони зможуть абсолютно безкоштовно.
«Ринок електромобілів в світі розвивається дуже динамічно. За останні 4 роки їх продаж збільшився в 10 разів. Все частіше, купуючи електрокар, люди керуються не тільки дешевизною електроенергії, а й міркуваннями екологічності цього транспорту. Коли цей тренд досягне України, кожен водій електрокара вже буде знати, що на «ОККО» він отримає повний сервіс. Це наші інвестиції в майбутнє», — зазначив віце-президент мережі Олександр Гегедіш. За його словами, до цих пір в Україні існував замкнутий круг: зустрічалося мало електрокарів, тому що не було пунктів для їх комфортної підзарядки, і навпаки. Мережа «ОККО» це замкнене коло розірвала, створивши цілісну інфраструктуру для таких автомобілів. І в майбутньому вона планує нарощувати кількість зарядних станцій.
«Принцип нашої мережі — йти на крок попереду ринку. Ми не сумніваючись інвестуємо в перспективні інноваційні проекти, тому що вони не тільки корисні нашим клієнтам, але і в цілому сприяють підвищенню якості життя в Україні», — підкреслив Олександр Гегедіш.
Саме на АЗК під брендом «ОККО» 12 жовтня 2012 року в Києві запрацювала перша в Україні зарядна станція для електромобілів. Тоді цей проект розглядався як пілотний. Зараз же компанія підійшла до проблеми системно. Нові електрочарджери розміщені на трасах «Київ-Чоп», «Київ-Харків», «Київ-Одеса», «Київ-Дніпропетровськ», «Рівне-Люблін», «Львів-Перемишль», тому підзарядитися в дорозі можна, подорожуючи в будь-якому напрямку.
Заряджатися на АЗК «ОККО» зможуть електромобілі всіх марок. Незважаючи на те, що зарядний пристрій KEBA P20 має роз'єм зарядки типу 2, розрахований на моделі Tesla, Renault Zoe, Porshe Panamera, Mercedes, BMW i3 і i8), завдяки кабельному перехіднику типу 1 від нього можуть заряджатися і такі моделі як Nissan Leaf, Chevrolet Volt, Mitsubishi iMEV, Renault Fluence.
Потужність пристрою KEBA P20 — 22 кВт/год. Тривалість зарядки електрокара залежить від марки і моделі авто. Наприклад, Tesla Model S досить години, щоб забезпечити собі подальший пробіг в 150-200 кілометрів. В інших електромобілях потужність зарядного пристрою менша. Наприклад, Nissan Leaf може заряджатися тільки в режимі 6,6 кВт/год від змінного струму, а тому і швидкість зарядки буде трохи меншою.
Зараз, за підрахунками операторів ринку, в Україні близько сотні автомобілів, здатних харчуватися електрострумом (з урахуванням «гібридів»). Причому, найдорожчих з них — Tesla Model S — по дорогах нашої країни їздить вже з десяток. На одній з них редактор InfoCar.ua кілька днів тому здійснив марш-кидок зі Львова до Києва.