На АЗК «ОККО» у Києві збиратимуть вживані речі
17.02.2015

На АЗК «ОККО» у Києві збиратимуть вживані речі

Мережа АЗК «ОККО» встановила на 3 своїх заправках у Києві контейнери для збору вживаних речей. Усі ці речі надалі передаватимуться Волонтерському центру гуманітарної допомоги «Кожен може допомогти», яка нині є найбільшою в Україні громадською організацією, що опікується вимушеними переселенцями.

Контейнери для збору речей знаходяться на АЗК «ОККО» за такими адресами: Дніпровська Набережна, 8, проспект Героїв Сталінграду, 1-А і Броварський проспект, 20-З. Для локації вибирали місця поблизу великих житлових масивів, щоб людям зручніше було підвозити речі. Клієнти зможуть приносити на ці АЗК «ОККО» не тільки вживані одяг і взуття, а й книги, постіль, кухонний посуд тощо.

«Зібраними речами ми будемо забезпечувати вимушено переміщених осіб, у першу чергу жінок з дітьми, пенсіонерів, інвалідів. Завдяки нашим спільним зусиллям ми допоможемо їм налагодити життя на новому місці», - розповідає один  із засновників об’єднання «Кожен може допомогти» Арсеній Фінберг. За його словами, допомогою Волонтерського центру уже скористалося понад 10 тисяч осіб. У його роботі беруть участь десятки волонтерів, котрі ведуть електронний облік переселенців, щоденно сортують речі, формують пайки з гуманітарною допомогою, розподіляють їх  серед тих, хто цього потребує.

Мережа АЗК «ОККО»  ще у 2013 році долучилася до процесу збору вживаних речей для малозабезпечених. У Львові разом зі  спільнотою взаємодопомоги «Оселя» вдалося налагодити такий збір на двох автозаправних комплексах. Нині з кожного зі львівських контейнерів активісти «Оселі» забирають в середньому по 60 кілограм речей кожних два дні.  Детальніше розташування усіх місць збору вживаних речей на «ОККО» можна подивитися  тут.

«Сьогодні тисячі українців змушені були покинути свої домівки, рятуючись від війни і нестатків. Для них однаково багато важить і матеріальна, і моральна підтримка. Висловити її можна й таким простим вчинком, як речова допомога. Тим більше, що це не займе багато часу. Здати речі, які уже непотрібні, але які ще здатні послужити іншим, кияни можуть тепер просто по дорозі на роботу чи коли заїжджатимуть на АЗК заправити авто. А далі волонтери знайдуть цим речам найкраще застосування», - каже менеджер зі сталого розвитку мережі «ОККО» Ірина Миронова.

Поділитись