На ОККО з речами
17.05.2018

На ОККО з речами

Якщо ви провели чергову ревізію у себе в шафі і тепер не знаєте, що робити з цілком придатними речима, які вже приїлися або вийшли з моди, є хороша ідея — заїхати на ОККО. Одна з найбільших автозаправних мереж країни вже п'ятий рік збирає одяг, взуття, постільну білизну, книги і передає все це тим, хто потребує. У квітні поточного року проект ОККО по збору вживаних речей для малозабезпечених українців визнаний переможцем ІХ Національного конкурсу КСВ-кейсів «Бізнес, який змінює країну» в номінації «Зменшення нерівності усередині країн і між самими країнами».

Для збору речей мережа ОККО вже встановила спеціальні контейнери на 18 АЗК в 6 містах країни — Києві, Львові, Дніпрі, Одесі, Харкові та Вінниці. Їх кількість постійно зростає, як і обсяги допомоги. Так, за роки роботи програма вже допомогла зібрати понад 250 тонн одягу та взуття для малозабезпечених, з них майже 140 тонн тільки за минулий рік. У цьому проекті ОККО активно співпрацює з волонтерськими організаціями, які займаються вивезенням речей з контейнерів, їх сортуванням і розподілом серед одержувачів. Ключова умова — всі речі повинні передаватися людям абсолютно безкоштовно. За таким принципом компанія сьогодні співпрацює з 7 громадськими організаціями. Згідно з їхніми підрахунками, вже кілька тисяч осіб скористалися речами, зібраними мережею.

Основними одержувачами допомоги є бездомні, сироти, люди з інвалідністю, підопічні інтернатів та геріатричних установ, вимушені переселенці та жителі населених пунктів поблизу лінії розмежування на Донбасі. За різними оцінками від 8 до 24% людей в Україні живуть за межею бідності, тобто їм не вистачає навіть найнеобхідніших для життя речей. А крім матеріальної підтримки, не менш важливий і фактор співчуття, участі, щоб вони не відчували себе покинутими напризволяще, коли опинилися в складних обставинах. Ініційований компанією проект якраз і допомагає клієнтам мережі ОККО проявити небайдужість. Для багатьох це стає звичкою — заїхати на АЗК заправитися, випити кави, передати пакет з речами для нужденних.

Назар Купибіда, директор «Концерну Галнафтогаз»:

«Збір використаних речей на заправках є прикладом ефективної співпраці відповідального бізнесу, волонтерських організацій та небайдужих українців, чиї спільні зусилля допомагають полегшити життя багатьом малозабезпеченим. Ми усвідомлюємо актуальність цієї ініціативи і продовжуємо вести діалог з громадськими активістами з усієї України, постійно збільшуючи кількість контейнерів на АЗК, де можна залишити речі. Така співпраця краще всяких слів просуває в українському суспільстві ідеї солідарності та взаємодопомоги, а значить, робить його більш гуманним».

Першим з партнерів ОККО в програмі зі збору речей для малозабезпечених, ще з 2014 р і до сих пір, стала львівська громадська організація «Емаус-Оселя», основним вектором діяльності якої є облаштування проживання, побуту, зайнятості бездомних. Все починалося з того, що співробітники ОККО приносили в центральний офіс у Львові свої використані речі і передавали представникам «Оселі». З цієї волонтерської ініціативи і народилася ідея налагодити такий збір системно по всій Україні. Тим більше, що динаміка заповнення першого контейнера перевищила всі очікування. Контейнер ємністю в 150 кг менше ніж за 2 тижні наповнювався на 100%.

«До того ж, даний проект бере на себе не тільки соціальне а й екологічне навантаження, зазначає соціальний працівник «Емаус-Оселі» Ольга Біянская. — Речі, які вже не потрібні початковим власникам, отримують друге життя і можуть ще послужити іншим людям. Все зібране ретельно сортується і повторно використовується. Крім того, для нас важливо, щоб контейнери знаходилися на територіях, де їм забезпечений постійний нагляд, як, наприклад, на АЗК». Крім «Емаус-Оселі», в коло громадських організацій, з якими співпрацює ОККО по збору речей, сьогодні входять «Україна без кордонів» (Київ), «Карітас» (Київ, Харків), «Добрий самаритянин» (Одеса), «Допомагаємо» (Дніпро), «Український волонтерський рух» (Вінниця).

Таким чином, будь-який житель великих міст, заїжджаючи на ОККО, отримує можливість стати благодійником, внести свій особистий вклад у подолання бідності в країні. Для цього треба всього лише поділитися речами з іншими. Адреси найближчої заправки з контейнером для збору використаних речей можна знайти на сайті компанії. Робити добро просто. І приємно.


Власть денег №5, 05/2018

Поділитись