У грудні стали відомі результати першого в Україні дослідження якості скрапленого газу, який продається на АЗС країни. Таке дослідження проведено Інститутом споживчих експертиз (ІСЕ) у партнерстві з відомою інспекційною компанією «Інспекторат Україна». За більшістю параметрів автогаз від мережі «ОККО» продемонстрував найкращі показники.
Експертиза охопила 5 великих АЗС-мереж, представлених на найбільшому в країні столичному ринку, а також кілька небрендових АГЗС, так званих «бочок». Саме в газі з «бочок» виявлено істотні відхилення від вимог національного стандарту (ГОСТ 27578-87 «Гази вуглеводневі зріджені для автомобільного транспорту») – зокрема, вміст пропану не дотягував до норми, а вміст пропілену й інших ненасичених вуглеводнів у 2 рази перевищив гранично допустимі показники. Ймовірно, тому, як зазначають в ІСЕ, персонал більшості таких «сірих» АГЗС категорично відмовлявся надавати свій продукт на експертизу.
У брендових мережах порушень стандартів перевірка не виявила. Водночас найкраще співвідношення за компонентним складом показала проба, відібрана на АЗК «ОККО». Для неї ж характерна й найбільша густина газу, а від цього залежить економічність пального. Чим вища густина скрапленого газу, тим менший його розхід.
Перевірили експерти й точність наливу на українських заправках. У всіх учасників дослідження вона виявилася в межах норми, але найвищий рівень точності зафіксовано у мережах «ОККО» і «КЛО».
«Ми дуже ретельно слідкуємо за тим, щоб із приходом холодів на всіх заправках нашої мережі в реалізації були тільки зимові сорти пального – причому не тільки ДП і бензини, а й скраплений газ, - каже маркетинг-директор мережі «ОККО» Василь Дмитрів. – Сезонність у компонентному складі скрапленого газу проявляється, насамперед, у співвідношенні пропану і бутану. Влітку ця пропорція мала б прагнути до 40:60 на користь бутану, взимку – навпаки, у перехідні періоди – осінь чи весна – становити приблизно 50:50. Ми раді, що незалежна експертиза підтвердила відповідність автогазу на «ОККО» таким параметрам, його високу якість і точність наливу».