Нагадаємо, що «Концерн Галнафтогаз» розпочав впровадження принципів «зеленого офісу»* у листопаді 2008 року. За цей час програму було поширено на усі філії Компанії та мережу АЗК «ОККО». Завдяки активній підтримці «зеленого офісу» працівниками Компанії, з наших офісів було зібрано та здано на вторинну переробку понад 16 тонн макулатури. Також 5 львівських АЗК, де ведеться роздільний збір твердих побутових відходів, за рік здали на вторинну переробку понад 900 кг поліетилену.
У перерахунку цих показників на ресурси нам вдалося зберегти 272 дерева, 416 тис. л води, 3840 л пального та 64 тис. кіловат-годин електроенергії**.
«Галнафтогаз» активно співпрацює з компанією «Грінко-Україна». В межах цієї співпраці з травня 2009 року на 5-ти столичних АЗК «ОККО» ведеться роздільний збір сміття. На вторинну переробку працівники цих АЗК здають папір/картон, пластик (поліетилен, ПЕТ-пляшки), скло та метал. У грудні минулого року контейнер для вторсировини був встановлений на ще одній, шостій столичній заправці «ОККО».
У грудні 2009 року кейс про впровадження програми «зелений офіс» в «Концерні Галнафтогаз» переміг у Першому всеукраїнському конкурсі бізнес-кейсів з КСВ, в номінації «Захист навколишнього середовища».
*Програма «зелений офіс» орієнтована на зменшення об’ємів споживання ресурсів (електроенергія, вода), збільшення частки відходів, що згодом повторно переробляються, виховання у співробітників Компанії екологічно свідомої та відповідальної поведінки.
** За офіційними підрахунками, якщо вдруге переробити тонну паперу, можна заощадити 17 дорослих дерев, 26 тисяч літрів води, три кубометри плодоносної землі, 240 літрів пального, 4000 кіловат-годин електроенергії. А для вторинної переробки паперу потрібно майже в два рази менше енергії, ніж для її первинного виробництва з дерева, при цьому шкідливі викиди зменшуються більш, ніж на 70%.