Представники «Концерну Галнафтогаз» взяли участь у першому Конкуренційному Форумі України
19.10.2009

Представники «Концерну Галнафтогаз» взяли участь у першому Конкуренційному Форумі України

Віце-президент з корпоративних та правових питань Олег Пасько та директор юридичного департаменту Роман Сивий взяли участь у першому Конкуренційному Форумі України, який проходив 15-16 жовтня у Києві. Форум відбувся за підтримки Антимонопольного комітету України.

На Форумі обговорювались питання перспективи розвитку антимонопольної практики України, а також покращення розуміння і комунікації між АМКУ та бізнесом. Представники АМКУ роз’яснили позиції Комітету при прийнятті тих чи інших рішень з метою попередження потенційних конфліктних ситуацій з представниками ринку та накладання штрафних санкцій. Обговорювалась також можливість відкритого діалогу між АМКУ, представниками бізнесу та юридичними консультантами, які спеціалізуються на конкуренційному праві, з метою обговорення проблемних аспектів законодавства та практики його застосування.
Олег Пасько взяв участь у роботі сесії Форуму «Картелі та зловживання монопольним становищем на господарських ринках», виступивши з доповіддю щодо взаємодії АМКУ та учасників ринку нафтопродуктів. Він зауважив, що сьогодні в Україні ринок роздрібної реалізації нафтопродуктів є висококонкурентним, а тому картельні змови на цьому ринку неможливі. Також Олег Пасько наголосив на надзвичайно великій кількості запитів від АМКУ до учасників ринку про надання інформації, про певні недоліки щодо визначення географічних та товарних меж ринків роздрібної реалізації нафтопродуктів та деякі випадки недобросовісної конкуренції на них, а тому висловив низку пропозицій щодо централізації роботи АМК України з великими учасниками ринку нафтопродуктового рітейлу та удосконалення методологічних підходів до дослідження органами АМК України цього ринку.

У своєму виступі Роман Сивий зосередив увагу учасників Форуму на проблемі розмежування антиконкурентних узгоджених дій та паралельної поведінки на ринку роздрібної реалізації нафтопродуктів. На його думку, специфікою цього ринку є максимальна відкритість та публічність його цін. Відтак, якщо роздрібні оператори встановлюють свої ціни на однаковому рівні навіть з різницею в одну годину – така поведінка не може трактуватися як попередньо узгоджена, оскільки може бути результатом звичайної реакції учасників ринку на дії один одного. Така поведінка є паралельною, але не узгодженою. І за неї відповідальність не повинна наступати. Роман Сивий висловив також свої міркування щодо удосконалення практики застосування органами АМК України ч.3 ст. 6 Закону України «Про захист економічної конкуренції», яка встановлює відповідальність за т.зв. «схожі дії» (у т.ч. на ринку нафтопродуктів).

Присутність на Форумі в.о. Голови АМК України Олександра Мельниченка та інших працівників центрального апарату АМК України, їхня активна участь у дискусіях та бажання виробити спільну позицію у застосуванні конкуренційного законодавства вчергове підтвердили репутацію АМК України як державного органу, що має намір прозоро та прогнозовано співпрацювати з суб’єктами господарювання заради сприяння економічному розвитку України.
Поділитись