У засіданні Прес-клубу взяли участь: Віктор Кириленко, менеджер партнерських зв’язків та проектів Британської Ради в Україні; Леся Карпин, представник молодіжної організації SIFE Львівського національного університету імені Івана Франка; Олена Самсоненко, начальник сектору охорони навколишнього середовища ВАТ «Концерн Галнафтогаз».
Основну увагу під час обговорення було зосереджено на впровадженні «Концерном Галнафтогаз» програми «зелений офіс» у своєму офісі та в мережі автозаправних комплексів, перспективах та перевагах екологічного підходу до ведення бізнесу.
«Ми переконалися, що найголовніше у цій справі – це роз’яснювальна робота та інформація, – розповіла Олена Самсоненко. – Коли є усвідомлення проблеми і розуміння участі кожного у зменшенні забруднення та збереження довкілля, тоді міняється і поведінка. Насправді переважна більшість людей усвідомлює проблему екологічних загроз, але вони не завжди мають можливість «точки прикладання». Наше завдання – дати людям можливість долучитися до програми збереження довкілля, створити такі програми. А щодо затрат на контейнери і наочну агітацію, то вони окуплюються за кілька місяців».
Представники Концерну зазначили, що після того, як в офісі компанії з’явилися контейнери для збору макулатури, працівники припинили викидати папір в загальні смітники. І за один день контейнери були наповнені. Щотижня головний офіс «Галнафтогазу» здає підприємству «Львіввторресурси» 150-200 кг макулатури. Загалом же, починаючи з травня 2008 року, 500 працівників «Галнафтогазу» здали близько 3 тонн макулатури. А коли в офісі з’явилися наліпки з закликами економити воду, електроенергію, папір і т.д, люди почали більше звертати увагу на такі речі і в кінці кожного місяця ми бачили реальний економічний ефект від такої поведінки.
«Концерн Галнафтогаз» почав впроваджувати програму «зелений офіс» і в мережі своїх АЗК «ОККО». Для початку на п’ятьох львівських автозаправних комплексах встановлено спеціальні контейнери для збирання поліетилену і пластику. Тепер «Галнафтогаз» веде перемовини з підприємствами, які забирали б макулатуру і поліетилен та пластик на АЗК «ОККО» у інших регіонах України.
Подібні програми почали впроваджувати у себе і інші компанії Універсальної інвестиційної групи – Страхова Компанія «Універсальна», «Концерн Хлібпром», ЛЗТА «Технопарк», Агентство економічної безпеки «ЕФОРТ».
Після засідання Прес-клубу усі охочі змогли продовжити ознайомлення з екологічною практикою в головному офісі «Концерну Галнафтогаз» та на АЗК «ОККО».