Віталій Антонов: Львів – європейське місто, без усіляких «майже»
08.06.2015

Віталій Антонов: Львів – європейське місто, без усіляких «майже»

Президент «Концерну Галнафтогаз» Віталій Антонов узяв участь у спільній розмові з мером Львова Андрієм Садовим, найцікавіші фрагменти якої опубліковано у червневому числі журналу «Forbes-Україна» (повний текст - тут). Основна тема розмови стосувалася стимулів, які допомогли б українським містам активно розвиватися й бути привабливими для бізнесу. Ці питання обговорювалися в контексті успішного досвіду Львова. «Концерн Галнафтогаз» - найбільша із загальнонаціональних компаній, чий центральний офіс знаходиться у Львові.

Відповідаючи на питання, чи є Львів містом, комфортним для ведення бізнесу, Віталій Антонов підкреслив, що тут дуже комфортно почувають себе люди, причому не лише львів’яни, а й ті, хто приїжджає з інших регіонів. А позитивний внутрішній клімат, зручні умови праці дуже важливі для успішного й відповідального бізнесу. «Наша компанія всеукраїнська, але її головний офіс був і залишається у Львові. Людям, котрі виросли з компанією, там завжди комфортно, - зазначив президент «Концерну Галнафтогаз». – Останнім часом до нас приєднуються багато нових співробітників з інших регіонів. Ці люди із задоволенням переїжджають жити до Львова, швидко адаптуються і почувають себе тут, як удома, незважаючи на те, що вони досить часто не дуже добре володіють українською мовою». На його думку, Львів сьогодні зумів зацікавити людей, сюди їдуть переселенці з інших регіонів, що суттєво збільшує міський бізнес-мультиплікатор.

Згідно з оцінкою Віталія Антонова, історично Львів уже давно сформувався як інтернаціональне місто. І в цьому ще одна спільна риса з більшістю сучасних мегаполісів Європи. «Я вважаю, що Львів – європейське місто, без усіляких «майже», - каже Віталій Антонов. - Ну хіба що в ньому нема таких тематичних андеграундних кварталів, як, наприклад, лондонський Сохо, Ужупіс у Вільнюсі. Але я думаю, що й вони з часом з’являться».

Водночас, як вважає президент «Концерну Галнафтогаз», Україні сьогодні дуже не вистачає конкуренції між містами й регіонами, перш за все, за інтелект, тобто за розумних і талановитих людей. Всі вони сьогодні їдуть до столиці. А якби таких центрів притягання було більше, це могло б дати поштовх економічному розвитку країни в цілому, це сприяло б рівномірнішому розподілу капіталу по Україні. Але в такому разі потрібно змінювати політику формування бюджетів.

«Якби бюджет держави формувався знизу вгору, - пояснює Віталій Антонов, - то концентрація капіталу була б на місцях. І в такому разі існувала б конкуренція між містами - за кращі дороги, кращий сервіс, інфраструктуру, людей, досягнення, як це відбувається, наприклад, у Німеччині. Той самий Мюнхен, що є столицею колишнього Баварського королівства і залишається однією з найбагатших земель Німеччини. Але з ним постійно конкурує Дюссельдорф. І саме в економічних перегонах народжується позитивний ефект».

Віталій Антонов переконаний, що українським регіонам треба дати можливість самостійно заробляти, тоді підприємцям буде вигідно там залишатися. На його погляд, підприємці і місцева влада повинні відчути корисність взаємного партнерства, при якому перші – наповнюють бюджет, платять податки, другі – оберігають і враховують інтереси бізнесу.

Поділитись