У Львові шукали богатирів, і знайшли
30.08.2006

У Львові шукали богатирів, і знайшли

Перевірити свої можливості і помірятися силою із знаменитими богатирями міг кожен охочий. Федерація найсильніших атлетів України, мережа магазинів оснащення і інструментів "Альцест", мережа АЗС "ОККО" провели у Львові "Богатирський турнір на призи Василя Вірастюка". Перевірити свої можливості і помірятися силами зі знаменитими богатирями міг кожен охочий.

Існує проблема з молодими кадрами

Починаючи з 2003 року, прославлений стронгмен Василь Вірастюк провів понад 10 турнірів в різних містах України. Турніри ставлять перед собою завдання популяризації та розвитку богатирського виду спорту. Крім цього, під час турніру йде пошук молодих талантів: "Ідея пошуку молодих спортсменів для силового багатоборства виникла в цьому році перед командним чемпіонатом світу. Був травмований один з наших провідних атлетів Михайло Пеканов. А коли ми подивилися на лаву запасних, то її взагалі не побачили. Немає гідної людини, яка би могла замінити травмованих спортсменів. Ми зрозуміли, що існує проблема в нашій федерації і її слід визнати. Мало уваги у нас відводиться молодим талантам", - сказав Василь Вірастюк.

Богатирська естафета для початківців

Перед початком турніру відбувся відбірковий етап, в якому львівські спортсмени змагалися між собою за право виступити в основному турнірі. Новачкам запропонували подолати богатирську естафету під назвою "Прогулянка фермера", складену з трьох вправ. Кожен з п'яти претендентів повинен був спершу подолати 15-метрову дистанцію з двома валізами по 60 кг кожна, потім підняти колоду 80 кг (лог-ліфт) і завершити естафету закладкою на бочку 120-кілограмової кулі з ручками. Останній снаряд під час проведення турніру в Івано-Франківську назвали "чупа-чупс". В основний турнір пройшли Денис Ільченко, який витратив лише 24 секунди на прогулянку фермера, і Руслан Була, який витратив на ці ж вправи на дві секунди більше.

Основний турнір розпочався з бензовоза

В основному турнірі новачки змагалися з Романом Новіком (Харків), Михайлом Мельниковим (Макіївка), Олександром Шепелем (Біла Церква) і Костянтином Ільїним (Чернівці). Учасникам довелося мірятися силами в шести вправах.

Першою вправою стала тяга бензовоза вагою 9 тонн на відстань 20 метрів на час. Після жеребкування першим вийшов вісімнадцятирічний Михайло Мельников. До речі, Михайло продовжує сімейні спортивні традиції. Його батько, Микола Мельников, чемпіон світу в командній першості з "Богатирських ігор", рекордсмен Книги рекордів Гіннесса. Хлопець підтримував себе гучними вигуками. Як пояснив після вправи Михайло, першому найважче зрушити машину з місця: "Протягом кількох останніх турнірів жеребкування наполегливо вказувало на те, що саме я першим повинен зрушити декількатонну машину", - сказав Мишко. Перший учасник показав 29,35 сек.

Другим на позицію вийшов Роман Новик, досвідчений спортсмен з кінця 90-х бере участь у всеукраїнських змаганнях, учасник міжнародних стартів. Його найвищим досягненням в "Богатирських іграх" стала срібна нагорода турніру "Богатир року-2005". Тому не дивно, що він показав найкращий час у цій вправі - 24,6 сек.

Наступний учасник, який запрягся в богатирське дишло, був Костянтин Ільїн з Чернівців. Культурист вже випробував свої сили під час турніру Василя Вірастюка в Івано-Франківську. Його час - 25,6 сек.

Четвертим на старті з'явився Олександр Шепель, який тренується в Києві у легенди пауерліфтингу Віктора Налейкіна. До речі, Василь Вірастюк зізнався, що Олександр - один з найперспективніших спортсменів. За його словами, у хлопця є швидкість, непогана координація та й сили богатирської не позичати. Його результат у вправі - 28,7 сек.

Денис Ільченко показав в цій вправі другий час - 25,3 сек. Останнім до бензовозу вийшов Руслан Була - 29,8 сек.

Прогулянка фермера

Взявши в кожну руку по 125-кілограмового валізі, атлети намагалися якомога швидше подолати сорокаметрову дистанцію. Руслану Буле вдалося подолати шлях в 14,65 м. Михайло Мельников з перепочинком здався на фініші за 45,2 сек. Олександр Шепель на одному диханні дістався фінішної лінії за 32,8 сек. Костянтин Ільїн показав результат в 41 сек. Денис Ільченко - 35,4 сек. Останнім до валіз вийшов Роман Новик, якого у Львові встигли прозвати з поваги до спортивного досвіду Дідусем, впевненою ходою крокував до фінішу, витративши на дорогу всього 29,5 сек.

Лог-ліфт

Богатирям довелося піднімати 120-кілограмову колоду на кількість разів за одну хвилину. Переможцем у вправі став Шепель з 4 підйомами, за ним по два рази підняли Новик і Мельников, Ільїн зупинився на одному. Львів'янам не вдалося підкорити собі колоду.

Супер-йок

Стронгменам запропонували пронести 310 кг на відстань 20 м на час. Ось як вони впоралися: Була проніс лише 19,37 м, Ільченко - за 29,5 сек, Ільїн - за 17,4 сек, Мельников - 13,4 сек, Новик - 21,7 сек. і Шепель - 25,7 сек. Переможцем у вправі став Михайло Мельников.

Бортування колеса і закладання гуцульських каменів

Спершу учасникам турніру пропонувалося перекинути 5 раз 400-кілограмове колесо. Була тричі перекинув, Шепель - повністю виконав вправу за 25,8 сек, Ільченко - 44 сек, Новик - 22,4 сек, Ільїн - 25,2 сек, а Мельников - за 30 сек. Після п'яти вправ Новик отримав 26,5 бала, Шепель і Ільїн - по 20 балів, Мельников -17,5, Ільченко -14, Була - 4. Після закладання трьох гуцульських каменів вагою 120, 135 і 155 кг, турнірна таблиця практично не змінилася. Перше місце зайняв Роман Новик, друге - Олександр Шепель, третє - Костянтин Ільїн, четверте вперше зайняв Михайло Мельников, п'яте - Денис Ільченко, шосте - Руслан Була. Всі фіналісти

отримали грошові премії, розмір яких тримається в секреті.

Поділитись