Володимир Кофанов - кращий серед кіровоградських strongmanів
22.05.2006

Володимир Кофанов - кращий серед кіровоградських strongmanів

21 травня у нашому місті відбувся Богатирський турнір на приз Василя Вірастюка - найсильнішої людини України, чемпіона світу і володаря титулу "Найсильніша людина світу". Змагання проходили на центральній алеї паркуім. 50-річчя Жовтня і розпочалися о 14.00 годині, закінчившись о 18:00.

Загалом, починаючи з 2003 року, Василь Вірастюк, за підтримки мережі заправних станцій "ОККО", провів близько 10 турнірів у різних містах України (Вінниця, Рівне, Тернопіль, Івано-Франківськ, Львів, Ужгород), мета яких - популяризація та розвиток богатирського виду спорту, а також пошук та вихованння нових атлетів.

Під час засідання у Кіровоградському прес-клубі Василь Вірастюк розповів, що цього року він підписав контракт із мережею АЗС "ОККО", одним з основних пунктів якого є проведення таких турнірів по усіх регіонах України.

Як додав Андрій Мілов, директор ТОВ "Кіровограднафтоінвест" (мережа АЗС "ОККО"), спочатку у Кіровограді відбувся відбірковий етап, під час якого десяток кіровоградських спортсменів змагалися між собою у вправах "Прогулянка фермера" та підніманні штанги вагою 100 кг. На жаль, у цих змаганнях кращого виявити не вдалося, але Василь Вірастюк, оцінивши потенціал учасників, відзначив кращого на його думку - Володимира Кофанова.

І справді, професійний погляд Вірастюка не помилився - у першому ж конкурсі, змагаючись із атлетами із чотирьох міст України, він переміг - найшвидше протянув семитонний МАЗ. Втім, як повідомив нам Олесь Пограничний, прес-секретар ВАТ "Концерн Галнафтогаз" (мережа АЗС "ОККО"), у подальших конкурсах пану Кофанову, мабуть, не вистачило натхнення та підтримки вболівальників, тому у результаті Володимир посів п'яте місце.

Два перших місця, відповідно, посіли, Володимир Муравльов (Красний Лиман) та Михайло Мельников (Макіївка), а третє-четверте поділили Геннадій Данілов (Черкаси) та Сергій Конюшок (Київ). Грошові призи для учасників змагань забезпечила мережа АЗС "ОККО"! І загалом змагання були цікавими - дивіться фото на сайті "весь Кіровоград": www.kirovograd.net

ДОВІДКА:

---Вправи турніру:
1. Тяга бензовоза вагою 9 тон;
2. Перевертання колеса вагою 400 кг;
3. "Логліфт" - колода вагою120 кг;
4. "Кулі Атласа" вагою 100, 120, 140 кг на бочку висотою 1,2 м.
5. "Прогулянка фермера" по 100 кг на одну руку.

---ВАТ "Концерн Галнафтогаз" належить до найбільших власників АЗС в Україні. Концерн володіє мережею АЗС "ОККО" - 127 сучасних автозаправних комплексів. Загалом "Концерну Галнафтогаз" належить понад 180 АЗС і 15 нафтобаз у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Тернопільській, Рівненській, Хмельницькій, Вінницькій, Волинській, Кіровоградській, Харківській та Чернігівській областях, а також у Києві.

У Кіровоградській області сьогодні працює 4 АЗС "ОККО", найближчим часом буде відкрито ще 3 автозаправних комплекси.

---Василь Вірастюк --- "Найсильніша людина України" (2000, 2001, 2002, 2003, 2005), чемпіон світу і володар титулу "Найсильніша людина світу" (2004 р), член збірної України, яка виборола титул "Найсильніша нація світу" 2003 і 2004 рр, Заслужений Майстер спорту України.

БІОГРАФІЯ: Народився 22 квітня 1974 року в Івано-Франківську (зараз Василю Вірастюку - 32 роки). 1981 рік - пішов у перший клас Івано-Франківської СШ N4. 1989 рік - закінчив 8-ий клас і вступив до Технікуму фізичної культури в Івано-Франківську. 1992 рік - після закінчення технікуму пішов на 2 роки до війська. З 1994 по2000 - працював тренером з легкої атлетики в спортивному товаристві "Україна". З 2000 року - проживаю і працюю водієм-охоронцем в компанії "Концерн Галнафтогаз"у Львові. З 1984 по 2000 рік займався легкою атлетикою - штовханням ядра. Входив до складу збірної команди України з легкої атлетики. У 1995 році виконав нормативи Майстра Спорту. 1998 рік - виконав нормативи Майстра Спорту Міжнародного Класу. З 2000 року займаюся силовим багатоборством "STRONGESTMAN".

Історія виникнення силового виду спорту "Strongman" - розповідає Василь Вірастюк!

Я хочу коротко розповісти Вам про новий і водночас дуже старий вид спорту Strongman. Новий, тому що як окремий вид спорту він сформувався кілька десятиліть тому (у 1972 році). Старий, бо практично в кожному народному епосі, в кожних літописах чи історіях фігурують люди, які своєю силою і міццю дивували людей. В давній Греції фізична сила була піднесена чуть не до рангу чеснот. Згадаймо хоча б міфічного античного героя-богатиря Геракла. У нашому епосі богатирі також завжди наділялися героїчними і
світлими рисами. Всі ми добре пам'ятаємо легенди про Кирила Кожум'яку, княжича Мстислава Володимировича чи про Іллю з Мурома.

Історія запорізького козацтва рясно переплетена оповідями про козаків-силачів. Приміром про Івана Підкову давні перекази повідають таке: "Іван ламав руками не тільки підкови, від чого на Січі пішло його нове прізвище, а й таляри. А коли ввіткнув таляр у дерев'яну стіну, то треба було його вирубувати; схопився руками за заднє колесо - шестеро коней, запряжених у віз не рушило з місця; дишло ламав на коліні, брав у зуби бочку меду і перекидав її через голову". Ну чим не Strongman.
Мабуть кожному школяреві в Україні відомі прізвища Іван Піддубний , чи Леонід Жаботинський . Історія виникнення силових видів спорту в Україні ще потребує своїх дослідників. (Проте варто згадати про книжку "Богатирі України" В.Драги і Д.Котка випущеної у вид. "Здоров'я", Київ у 1972 році. Щоправда тоді Strongman-ів на спортивні досягнення надихала виключно комуністична партія і рішення її з'їздів)

Як я вже казав з 1972 року у світі починає інтенсивно розвиватися окремий силовий вид спорту Strongman. Досить сказати, що сьогодні щорічно у світі проводиться понад 100 змагань із Strongman. Лише в США щороку проводиться більше 50 змагань. Існує багато причин популярності цього виду спорту. Strongman це комбінація сили, міцності, витривалості, залізної витримки. Атлети піднімають 180-кілограмове каміння, перевертають 400-кілограмові автомобільні шини. Зрушують з місця важкі вантажівки та літаки вагою від 5 до 30 тон. А взагалі Strongman - це найбільш інтенсивний та повний тест людської сили. Типовий strongman/богатир 190 см зросту, 145 кілограм ваги, біцепси 45 см, грудна клітка 142 см більше схожий на супермена ніж на професійного атлета. За останні роки дуже розширилася географія спорту Strongman. На Чемпіонаті Світу 2000 року у фінал вийшли 10 спортсменів і всі з різних країн: Фінляндія, Норвегія, Швеція, Польща, Німеччина, Південна Африка, Канада, Великобританія, США та Фарерські Острови.

Strongman/богатир змагається заради любові до спорту. Проте в результаті перемоги він отримує звання "найсильніша людина". Вони люблять спілкуватися з фанами, залюбки допомагають новакам у спорті. Основне бажання strongman/богатиря не перемогти сусіда, а знайти в потрібний момент внутрішній резерв і вийти на новий рівень людських
можливостей.

Детальніша інформація про концерн та саму акцію - за телефоном (0322) 98-96-31. Запитувати Олеся Пограничного.

Офіційний сайт Василя Вірастюка: http://www.bogatyr.com.ua

Поділитись