Введення мит на імпортні нафтопродукти призведе до значного зростання цін на пальне, внаслідок чого піднімуться ціни і на товари першої необхідності, вважають представники операторів автозаправних мереж, які взяли участь у брифінгу в Києві у вівторок.
"Усе взаємопов'язано. Будуть рости ціни не тільки на бензин, підвищення буде закладено і в ціні хліба, і в ціні молока, у всьому", - сказав президент ПАТ "Концерн Галнафтогаз" Віталій Антонов.
Він зазначив, що українські НПЗ не в змозі покрити потреби країни в якісному моторному пальному та Україна продовжить імпортувати бензин стандарту Євро-4, Євро-5, але коштувати воно буде набагато дорожче.
У свою чергу генеральний директор мережі АЗС Shell в Україні Вільям Козик підкреслив, що слідом за якісним подорожчає і неякісне пальне. "В Україні існує імпортний паритет, і внутрішні заводи (українські НПЗ - ІФ) завжди орієнтуються на ціни імпортованого пального. Якщо будуть введені якісь мита, можна бути впевненими, що ціни на цих заводах піднімуться саме до того ж паритетного рівня", - сказав він.
Крім того, В.Козик зазначив, що введення мит активізує ввезення пального через компанію "Лівела". "Виграють ті, хто взагалі обходить сплату податків", - підкреслив керівник мережі Shell.
На думку директора консалтингової групи "А-95" (Київ) Сергія Куюна, в разі введення мит, вартість дизельного палива може вирости до 9,1 грн/літр, бензину марки А-95 - до 11,2 грн/літр.
Як повідомлялося, заступник міністра палива та енергетики Ігор Кирюшин 6 грудня 2010 р. повідомив, що Україна вивчає можливість встановлення мит на імпортні нафтопродукти в розмірі менше EUR120/тонна. Однак уже через тиждень ряд ЗМІ опублікували датований 8 грудня 2010 року лист міністра Ю. Бойко на адресу прем'єра Миколи Азарова, який підтримала більшість українських НПЗ, з пропозицією встановити мита на імпортні нафтопродукти незалежно від напрямку поставки, зокрема, на бензин на рівні EUR130/тонна, дизпаливо - EUR80/тонна і EUR40/тонна - на скраплений газ. Українські НПЗ вважають, що мита дозволять збільшити переробку нафтової сировини і провести модернізацію виробництв.